• تاریخ : ۱۱ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : فاطمی

به گفته گروه بین‌الملل خبرنامه فارس، ائتلاف بین‌الملل ضد داعش به رهبری ایالات متحده آمریکا از کشته شدن ده‌ها غیر نظامی در حملات هوایی این ائتلاف در عراق و سوریه خبر داد.

این ائتلاف امروز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که بررسی به عمل آمده بر روی ۳۷ گفته در مورد کشته شدن غیر نظامیان در ماه جولای گذشته نشان می‌دهد که ۶۱ نفر غیر نظامی کشته شده‌اند.

ائتلاف مذکور اعلام کرد که این افراد در حملات «اشتباهی» کشته شده‌اند.

به گفته خبرنامه رویترز، در این بیانیه همچنین آمده هست، ائتلاف آمریکا در حال بررسی ۴۵۵ گفته دیگر در مورد کشته شدن افراد غیر نظامی بر اثر حملات هوایی و توپخانه‌ای خود هست.

با احتساب شمار کشته‌های ماه جولای گذشته، آمار غیرنظامیان کشته شده در عراق و سوریه بر اثر حملات ائتلاف آمریکا از ابتدای عملیات آگوست ۲۰۱۴، به ۶۸۵ نفر می‌رسد.

بر اساس گفته‌هایی که منتشر شده در ماه جولای، بیشترین تعداد افراد کشته شده نظامی مربوط به شهر موصل، پایتخت خود خواند داعش در عراق هست.

این گفته‌ها تأکید می‌کند که تنها در یکی حمله هوایی ائتلاف آمریکا در شهر موصل، ۲۷ غیر نظامی عراقی کشته شده‌اند.

با این حال آماری که مراکز دیدبان منتشر کرده‌اند، تعداد کشته‌های غیر نظامی را بیش از آمار اعلام شده از سوی ائتلاف آمریکا می‌دانند.

مرکز دیدبان «اِیر وارز» روز گذشته در گزارشی اعلام کرد که در حملات آمریکا به رقه دستکم ۱۷۰۰ غیرنظامی کشته شده‌اند(جزئیات بیشتر).

آخر مطلب/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما