• تاریخ : ۴ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : فاطمی

به گفته گروه بین الملل خبرنامه فارس، اتحادیه کل کار و اشتغال تونس در بیانیه‌ای سکوت مسئولان تونسی در قبال اقدام دولت امارات در منع ورود زنان تونسی به امارات را محکوم کرده هست.

به نوشته سایت شبکه «المیادین»، در این بیانیه آمده هست که این اقدام نقض قوانین بین المللی و قوانین هواپیمایی بین المللی هست.

اتحادیه کار و اشتغال تونس همچنین از دولت این کشور خواست تا با کمک نهادهای حقوقی بین‌المللی، این مساله را پیگیری کند تا تصمیماتی درباره تحریم امارات اتخاذ شود.

شماری از احزاب و گروه های سیاسی و فعالان اجتماعی در تونس پس از اقدام مقام‌های اماراتی در جلوگیری از ورود زنان تونسی به این کشور، خواستار موضع‌گیری قاطع کشورشان در قبال امارات شدند.

حزب «المسار الدیمقراطی الاجتماعی» تونس، اقدام مقام‌های اماراتی در جلوگیری از ورود زنان تونسی به این کشور را توهین به زنان و همه مردم تونس دانست و تحریم شرکت‌های هواپیمایی اماراتی را خواستارشد.

دیگر احزاب و گروه‎های تونسی نیز با صدور بیانیه ای مشترک، اقدام مقام های اماراتی در مورد زنان تونسی را محکوم کردند و آن را توهین به زنان و باعث نقض حقوق آنان و همچنین در تعارض با اصول و قوانین آزادی جابجایی و سفر دانستند و از مقام های رسمی تونس خواستند از شهروندان این کشور قاطعانه حمایت کنند.

آخر مطلب/ق


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

 

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما