• تاریخ : ۱۸ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : فاطمی

به گفته خبرنامه فاطمی، در حالی که فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) پنجشنبه ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) قرار هست رده‌بندی ماهیانه تیم‌های ملی جهان را اعلام کند، سایت «football-rankings.info»  طبق فرمول‌های موجود اقدام به پیش‌بینی جایگاه‌ تیم‌های ملی جهان کرد که بر این اساس تیم ملی کشورمان با ۸۶۵ امتیاز و با یک پله سقوط در رده بیست‌وپنجم جهان و اول آسیا قرار می‌گیرد. تیم تحت‌هدایت کارلوس کی‌روش همچنان در این رده‌بندی بالاتر از تیم‌هایی همچون دانمارک، ترکیه، آمریکا، هلند، مصر، صربستان، نیجریه و پاراگوئه قرار دارد.

در قاره آسیا پس از ایران، ژاپن ۷۳۷ امتیازی (رده ۴۰ جهان) و استرالیای ۶۶۲ امتیازی  (رده ۵۰ جهان) به‌ترتیب دوم و سوم هستند. کره جنوبی هم با ۶۵۹ امتیاز در رده پنجاه و یکم جهانی و چهارم آسیا ایستاده هست. عربستان ۶۴۱ امتیازی هم جایگاه پنجاه‌وسوم جهان و پنجم قاره کهن را به خود اختصاص داده هست.

جایگاه ۱۰ تیم برتر جهان هم دستخوش تغییراتی می‌شود که بر این اساس آلمان با ۱۶۰۶ امتیاز و با یک پله صعود جای برزیل را می‌گیرد و بهترین تیم جهان لقب می‌گیرد. برزیل ۱۵۹۰ امتیازی هم با یک پله سقوط در جایگاه دوم جای خواهد گرفت و پرتغال با ۱۳۸۶ امتیاز و با سه پله صعود در رده سوم جای می‌گیرد.

همچنین آرژانتین با یک پله سقوط، بلژیک با چهار پله صعود، لهستان با یک پله سقوط، سوئیس با سه پله سقوط، فرانسه با دو پله صعود، شیلی با دو پله سقوط و کلمبیا با دو پله سقوط به ترتیب در رده‌های چهارم تا دهم خواهند ایستاد.

آخر مطلب/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما