• تاریخ : ۱ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • موضوع : فاطمی

به گفته گروه بین‌الملل خبرنامه فارس، اقدام برنده امسال جایزه دو میلیون دلاری مؤسسه «جنسیس پرایز» که از آن به عنوان نوبل یهودی یاد می‌شود، مقام‌های رژیم صهیونیستی را به شدت عصبانی کرده و واکنش‌های صهیونیست‌ها به تحریم شرکت در مراسم دریافت جایزه ادامه دارد.

متولی اعطای جایزه روز جمعه اعلام کرد که خانم «ناتالی پورتمن» بازیگر آمریکایی-اسرائیلی قصد دارد از شرکت در مراسم دریافت جایزه که قرار هست در فلسطین اشغالی برگزار شود، امتناع کند.

 مدیر برنامه‌های این بازیگر با اشاره به درگیری‌های اخیر در مرز نوار غزه با سرزمین‌های اشغالی گفت که «حوادث اخیر اسرائیل به شدت او را آزرده خاطر کرده و و از مشارکت در هر رویدادی در اسرائیل احساس راحتی نمی‌کند».

اقدام این بازیگر نام آشنای هالیوود سبب شده که یک عضو پارلمان رژیم صهیونیستی از مقامات این رژیم بخواهد، تابعیت اسرائیلی او را لغو کنند.

«آریه دری» خطاب به وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی گفته که پورتمن در سن چهار سالگی سرزمین‌های اشغالی را ترک کرده و «هیچ ارتباط واقعی با دولت اسرائیل ندارد».

اقدام خانم بازیگر، انتقاد تند «میری رگب» وزیر فرهنگ و ورزش در کابینه رژیم صهیونیستی را هم به دنبال داشته هست.

این مقام کابینه بنیامین نتانیاهو همچنین مدعی شده که اقدام پورتمن، همراهی با گروه‌های حامی جنبش بین‌المللی تحریم رژیم صهیونیستی هست.

آخر مطلب/م

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما