• تاریخ : ۲۴ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : فاطمی

 به گفته گروه بین‌الملل خبرنامه فارس، «احمد عبدالله عبد» استاندار «صلاح‌الدین»طی حکمی «عادل شکور» مدیر ناحیه آمرلی از توابع زیر نظر شهر «طوزخورماتو» را فرماندار جدید این شهرستان اعلام کرد.

به نوشته پایگاه خبری «الفرات»، بر اساس این گفته، با برکناری «شلال عبدالوحد» از فرمانداری طوز‌خورماتو، استانداری صلاح‌الدین مدیر ناحیه آمرلی را جانشین وی اعلام کرد.

استاندار صلاح‌الدین همچنین دستور داد که فرمانداری طوز‌خورماتو مانند هر روز به کار خود ادامه دهد و هر اقدامی برخلاف این دستور، مورد پیگرد قرار گیرد.

نیروهای عراقی امروز (دوشنبه)، کنترل شهر «طوزخورماتو» واقع در ۸۸ کیلومتری جنوب کرکوک را به دست گرفتند.

این شهر زمانی بخشی از استان کرکوک بود اما از زمان اصلاحات اداری در سال ۱۹۷۶ میلادی بخشی از استان صلاح‌الدین شده هست.

از دو شب پیش این شهر، شاهد درگیری‌های پراکنده میان نیروهای پیشمرگه و «الحشد الترکمانی» هست و این درگیری‌ها پس از آن صورت گرفت که نیروهای پیشمرگه، حسینیه «ده ده غائب» در «الحی العسکری» را هدف قرار دادند. 

در حالی که پایگاه خبری «السومریة نیوز» از به دست گرفتن کنترل این شهر از سوی نیروهای عراقی خبر می‌دهد، پایگاه خبری روزنامه «العراق» به نقل از فرماندار طوزخورماتو می‌نویسد که نیروهای الحشد، به سوی شهر «آمرلی» فرار کرده‌اند. از سوی دیگر همین پایگاه خبری می‌نویسد که حزب اتحادیه میهنی کردستان، کلیه دفاتر خود در این شهر را به نیروهای عراقی تحویل داده هست.

آخر مطلب/غ


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما