• تاریخ : ۲۹ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : فاطمی

به گفته خبرنگار ورزشی خبرنامه فاطمی، محمد خرمگاه، مربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از دیدار این تیم مقابل ذوب‌آهن به‌جای علیرضا منصوریان حضور یافت. وی در این نشست خبری گفت: منصوریان بابت هم‌زمانی تمرین با نشست خبری عذرخواهی کرد و نیامد. بازی فردا بسیار سخت هست، چرا که بازیکنان ذوب‌آهن پنج شش سال با کمترین تغییر کنار هم هستند و از یک کادر فنی خیلی قوی برخوردارند. امیدوارم فردا با کسب نتیجه خوب از شرایطی که داریم، خارج شویم.

وی در ادامه افزود: امیدوارم بدشانسی‌های ما تمام شود. می‌دانیم که بازی سختی مقابل ذوب‌آهن داریم، اما باید تمام تلاش‌مان را به کار بگیریم تا برنده از زمین خارج شویم.

مربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه اتفاقات اخیر استقلالی‌ها و جنگ لفظی میان مدیریت با کادر فنی و بازیکنان آیا برای استقلال تبدیل به شوک شده هست یا نه، گفت: خدا را شکر می‌کنیم در این رابطه اتفاقی افتاده که در شرایط فوتبالی، بازیکنان ما از نظر روحی و روانی بسیار خوب هستند و این مسئله نوید آن را می‌دهد که اتفاقات خوبی برای ما رقم خواهد خورد.

خرمگاه در واکنش به طرح این موضوع که مجتبی جباری به تمرینات استقلال بازگشته اما مهدی رحمتی هنوز بازنگشته هست، گفت: من به نشست خبری آمدم که درباره مسائل فنی صحبت کنم. مهدی و مجتبی هر دو بازیکن استقلال هستند و ما نیز سعی می‌کنیم در تیم‌مان یکدلی باقی بماند تا به چیزی که لیاقت داریم برسیم.

وی در پاسخ به این سؤال که استقلال و پرسپولیس در شرایط بحرانی نیاز به همدلی دارند، اما مدیرعامل، عضو هیئت مدیره، سرمربی و کاپیتان تیم در این شرایط به جان هم افتادند و این اتفاقات چه سودی برای آبی‌پوشان دارد، اظهار داشت: فقط یک چیز بگویم. خداراشکر همدلی تیم‌مان با این اتفاقات از بین نرفته هست. بازیکنان ما شرایط تیم‌بودن را هنوز دارند و این بزرگ‌ترین موهبت برای تیم ماست. در زمین و رختکن شرایط روحی تیم ما بسیار بالاست و اگر در بازی با پارس جنوبی توپ‌های ما تبدیل به گل شده بود اکنون این اتفاقات و شرایط را نداشتیم. ما در نیمه دوم آن بازی نیز از روند فوتبالی‌مان بسیار راضی هستیم و بازیکنان ما تلاش کردند و اکنون نیز این امیدواری را داریم که در ادامه عملکرد بهتری داشته باشیم.

مربی تیم فوتبال استقلال درباره رویارویی علیرضا منصوریان و امیر قلعه‌نویی که هر دو استقلالی هستند نیز گفت: اعتقاد من این هست که همه ما از یک خانواده و استقلالی هستیم. در بازی فردا نیز هر دو کادر فنی برای برنده شدن تلاش می‌کنند، اما بیرون زمین با یکدیگر دوست و برادر هستیم، این دوستی هر میزانی که داشته باشد، اما به داخل زمین ارتباطی ندارد و هر دو تیم و کادر فنی باید برای برنده شدن تلاش کنند.

خرمگاه درباره وضعیت مصدومان استقلال و اینکه میزان بالای مصدومان این تیم به نوع تمرینات ارتباط دارد یا دلیل آن زمین تمرینی هست، گفت: می‌توانم به‌وضوح بگویم ۷۰ درصد مصدومیت‌ها در تیم ما مربوط به عضله دوقلو بوده هست. تحقیقی که کردیم این مصدومیت فقط به‌خاطر شرایط بد زمین هست و به همین دلیل در یک ماه و ۴۰ روز گذشته فقط در زمین آزادی تمرین کردیم. البته وضعیت این زمین هم چندان مناسب نیست، اما شرایط بهتری دارد و باعث شده در این چند وقت مصدومی از این ناحیه نداشته باشیم. بین مصدومان ما نیز مجید حسینی به بازی فردا می‌رسد، اما داریوش شجاعیان و ابراهیمی را برای این بازی نداریم و از بازی‌های بعدی در اختیارمان هستند.

وی در پاسخ به این سؤال که ذوب‌آهن هفته گذشته با نتیجه پرگل ۶ بر صفر استقلال خوزستان را شکست داده و شرایط خط دفاعی استقلال هم این روزها مناسب نیست و با این شرایط چه‌فکری برای مهار خط حمله ذوب‌آهن کرده‌اند، تصریح کرد: من گفتم که ذوب‌آهن بازیکنان خوب و کادر فنی قابلی دارد، اما اگر توپ‌های ما در بازی‌های گذشته تبدیل به گل شده بود اکنون این شرایط وجود نداشت و چنین سؤالی پرسیده نمی‌شد. من فکر می‌کنم این بازی شرایطی متفاوت خواهد داشت، چون در تمرینات در توان بچه‌ها دیده‌ایم که می‌توانند در این بازی کاری کنند و شرایط خوبی دارند.

مربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه برای حل مشکل گلزنی آبی‌پوشان چه تدبیری اندیشیده شده هست، گفت: اولین مشکل ما تیر دروازه حریفان هست که باید این را برطرف کنیم! حداقل چهار پنج بار در چند بازی گذشته به تیر دروازه زده‌ایم. من به شانس اعتقادی ندارم، اما عامیانه باید بگویم امیدوارم این بدشانسی‌ها برای ما تمام شود.

خرمگاه درباره اینکه چرا استقلال ترکیب ثابتی در شش بازی گذشته نداشته و آیا کادر فنی به ترکیب ثابت خود نرسیده هست یا به این موضوع اعتقادی ندارد، اظهار داشت: وقتی در یک پست چهار بازیکن شما به‌دلیل مصدومیت از دست می‌روند مجبور به جابه‌جایی هستید. ما هم دوست داریم که ترکیب ثابتی داشته باشیم، اما شما نگاه کنید که ابتدای فصل سه چهار بازیکن ما در خط هافبک و اکنون دو مدافع اصلی ما مصدوم شدند و مجبور شدیم که از پست‌های دیگر بازیکنان را جابه‌جا کنیم. این مسئله به کل تیم فشار می‌آورد و می‌دانم که شرایط خوبی نیست، اما مجبوریم. ما حدود ۱۰ بازیکن مصدوم داریم که فقط دو نفر از آنها در بازی‌ها مصدوم شدند و به‌صراحت می‌توانم بگویم مابقی این بازیکنان به‌خاطر شرایط بد زمین آسیب دیدند، چون شش مصدوم ما از ناحیه عضله دوقلوی پا بودند.

وی در واکنش به این موضوع که آیا استقلال قصد خرید یک مهاجم عراقی را دارد، گفت: من از این موضوع اطلاعی ندارم.

مربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا استقلال به‌دنبال زمین جدیدی برای تمرینات خود بوده هست یا نه و گفته می‌شود این زمین در شمال شرق تهران هست، اظهار داشت: صحبت این بوده که یک زمین تمرین جدید بگیریم و ان‌شاءالله این زمین به‌زودی گرفته خواهد شد تا با تفکر و آرامش بهتری تمرینات‌مان را دنبال کنیم، اما نمی‌دانم این زمین کجاست.

خرمگاه در پایان صحبت‌های خود گفت: بابت اتفاقات شب گذشته باید بگویم من از ۱۸سالگی با منصوریان زندگی می‌کنم و در این مدت حداقل کاری که او نکرده، دروغ گفتن هست. منصوریان به‌خاطر شرایط و جایگاه خودش دوست و بازیکنانش را از دست نمی‌دهد.

آخر مطلب/*

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما