• تاریخ : ۴ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : فاطمی

به گفته مشرق، سیلوستر استالونه بازیگر و کارگردان آمریکایی هست. وی را عمدتاً به‌خاطر نقش‌های اکشن‌اش در فیلم‌های هالیوودی می‌شناسند. دو نقش به‌یادماندنی استالونه، یعنی رَمبو و راکی مهم‌ترین نقش‌های او هستند که در به شهرت رساندنش بسیار تأثیرگذار بوده‌اند. وی علاوه بر بازیگری، نویسندگی این فیلم‌ها را نیز بر عهده داشت. استالونه یکی از طرفداران و حامیان دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده بود.

تجاوزدر۱۹۸۶

«سیلوستر استالونه» بازیگر فیلم‌های اکشن به آزارجنسی به یک هوادار ۱۶ ساله متهم شده هست. به گفته ایسنا، به نقل از بی‌بی‌سی، «سیلوستر استالونه» متهم شده که در سال ۱۹۸۶ همراه محافظ شخصی‌اش به یکی از هواداران ۱۶ ساله‌اش تجاوز کرده هست.


روزنامه میل آنلاین این خبر را با انتشار گفته پلیس که در همان سال تنظیم شده، پخش کرد.در این گفته آمده که این دختر ۱۶ساله چون خجالت می‌کشیده و تحقیر شده بود، شکایتی از ستاره فیلم «رمبو» نکرده هست.


این اتفاق در دهه ۸۰ و در هتل هیلتون لس‌آنجلس افتاد. این دختر برای گرفتن امضا به آن مکان رفته بود که محافظ شخصی استالونه کلید اتاق این بازیگر را به دختر می‌دهد و بعد خود او هم به آن‌ها می‌پیوندد. این دو بعد از برقراری رابطه جنسی با این دختر ۱۶ ساله، او را با لحن شوخی تهدید می‌کنند، می‌خندند و به او می‌گویند که این ماجرا را به کسی نگوید. «مایک‌دو لوکا» محافظ استالونه چهار سال پیش به ضرب گلوله نیروهای پلیس کشته شد. هنرپیشه «راکی» هم این اتهامات را به کل رد کرده هست. سخنگوی او تمام این اظهارات را مسخره خوانده و گفته هست: هیچ کس از جمله آقای استالونه، از این داستان خبر نداشت تا این که امروز منتشر شد. این ادعاها پیش از این در ماه فوریه سال گذشته هم در یکی از نشریه‌های بالتیمور منتشر شد. «جان‌سامولوویچ» افسر بازنشسته نیروی پلیس لاس‌وگاس تأیید کرده که نسخه کپی گفته پلیس، عیناً مطابق اصل آن هست.

ورود جیسون بورن


در هیاهویی که همه از فساد جنسی مردان قدرتمند هالیوودی می‌گویند،‌ یک بازیگر سرشناس خواستار صحبت‌ از مردانی شد که به این راه کشیده نشده‌اند.


مت دیمن، بازیگر سرشناس هالیوودی خواست از مردانی در هالیوود صحبت شود که مطلقاً دنبال سوءاستفاده از قدرت خود و تحت فشار قراردادن و آزار زنان نبوده‌اند. سیل اتهامات و ادعاهای بدرفتاری‌های جنسی در هالیوود پس از مقالات جنجالی روزنامه نیویورک تایمز و نشریه نیویورکر به سرعت جاری شد و گریبان بسیاری از مردان سرشناس هالیوود از هاروی واینستین تا کوین اسپیسی و داستین هافمن را گرفت. مت دیمن اما روی دیگر ماجرا را هدف گرفت و اعلام کرد که بر خلاف جریانی که راه افتاده هست، همه مردان هالیوودی نفرت‌انگیز نیستند. او در این باره گفت:‌ «ما در برهه‌ای حساس هستیم که البته بسیار خوب هست اما باید مراقب بود که همه را با یک چوب نرانیم. بسیاری از مردانی که من با آن‌ها کار کردم از این دست کارها نمی‌کنند.» دیمن اخیراً برای اظهاراتش درباره بدرفتاری‌های جنسی در هالیوود هدف حملات بسیار تندی قرار گرفت. او درباره افشاگری‌های اخیر گفته بود: «باید میان رفتارهای مختلف تفاوت قائل شد. نباید تجاوز یا سوءاستفاده از کودکان را با رفتار ناشایست یا دست‌درازی یکسان دانست. بی شک همه آن‌ها محکومند اما نباید در یک جایگاه قرار گیرند.»


در واکنش به این اظهارات، بسیاری دیمن را به عادی جلوه دادن برخی رفتارها متهم کردند و حتی برخی او را متهم کردند که اصلاً درکی از سوءاستفاده جنسی ندارد.

تجاوز دردهه۱۹۹۰

پس از گشوده شدن پرونده‌ای درباره تجاوز جنسی سیلوستر استالونه در کالیفرنیا، این بازیگر اتهام تجاوز را رد کرد. به نقل از بی‌بی‌سی، پلیس سانتا مونیکا پرونده‌ای در دستور کار دارد که بر اساس آن سیلوستر استالونه در دهه ۹۰ میلادی به یک زن تجاوز کرده هست. ستاره‌ای که در جهان با شخصیت راکی شناخته می‌شود، این اتهام را «کاملاً‌جعلی» خواند. به گفته وکیل سیلوستر استالونه، زن‌شاکی مدعی هست که ۲۷ سال پیش مورد تجاوز قرار گرفته هست. سخنگوی پلیس سانتا مونیکا در این باره گفت: «تأیید می‌کنم که پرونده‌ای درباره سیلوستر استالونه باز شده هست. شاکی در ماه نوامبر برای گفته کردن این رویداد به اداره پلیس مراجعه کرد. او مدعی هست که در اوایل دهه ۹۰ میلادی در سانتامونیکا مورد تجاوز قرار گرفته هست.»


جریان رسوایی‌های جنسی نامداران سینمای هالیوود هر روز فرد جدیدی را به کام خود فرو می‌برد. این جنبش که با شکایت ده‌ها زن از «هاروی واینستین» تهیه‌کننده قدر و سرشناس شروع شد، به شکایت بیش از ۴۰ زن از «جیمز توباک» نویسنده و کارگردان آمریکایی رسید و سپس در کمال ناباوری «کوین اسپیسی» بازیگر مشهور سریال «خانه‌پوشالی» را در برگرفت. شهادت دو زن علیه «داستین هافمن» هم از دیگر رسوایی‌های اخیر سینمایی هالیوود بوده و با اظهارات «جین سیمور» در مورد تعرض تهیه‌کننده قدر سینما به او، به نظر می‌رسد این جریان همچنان ادامه پیدا کند.

منبع: صبح نو

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما