• تاریخ : ۲۷ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : فاطمی

به گفته گروه بین‌الملل خبرنامه فارس، فرمانده نیروهای مسلح انگلیس اخیرا در گفت‌و‌گو با اندیشکده «روسی» هشدار داده که روسیه می‌تواند تمام زیرساخت‌های مخابراتی و اینترنتی کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را از بین ببرد.

به نوشته وبگاه شبکه «ان بی سی» «استورات پیچ» فرمانده نیروهای مسلح انگلیس در حالی چنین هشداری  را داده که این اقدام بطور بالقوه تبعات فاجعه باری بر اقتصاد و زندگی در غرب دارد.

این در حالی هست که بر اساس تحلیل‌های صورت گرفته، بخش اعظم ترافیک اینترنتی و مخابراتی دولت‌ها، امور اقتصاد و امور عادی کشورهای غربی وابسته به  کابل‌های زیر دریا هست.

فرمانده ارشد انگلیسی همچنین گفته هست که روسیه علاوه بر کشتی‌ها و زیر دریایی‌های جدید، در حال تکمیل قابلیت‌های نبرد اطلاعاتی و غیرمتعارف هست.

وی گفت که محافظت از آن‌ها نیز از اولویت‌های ناتو هست.

دیگر تحلیلگران بین‌المللی نیز با تایید سخنان مقام نظامی ارشد انگلیس خطر تهدید روسیه را جدی قلمداد کرده و گفته‌اند این تهدید‌ها البته مدت‌هاست که نادیده انگاشته شده هست.

«کر جیلز» تحلیلگر ارشد امور روسیه و یوراسیا در اندیشکده «چتم هاوس» در لندن نیز در این زمینه گفت: «تهدید روسیه بسیار واقعی هست و البته اینک روس‌ها در حال رخنه در کابل‌های زیر دریایی هستند.»

وی در این باره گفت: «توانایی روسیه در رخنه در کابل‌های ارتباطی بسیار هوشمندانه تر شده و ما به‌گرد پای آن‌ها نمی‌رسیم زیرا همچون گذشته در بخش نظامی سرمایه گذاری نکرده‌ایم.»

آخر مطلب/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما