• تاریخ : ۸ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : فاطمی

به گفته گروه بین‌الملل خبرنامه فارس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ارزیابی‌های انجام شده نشان داده هست که تلاش‌های انگلیس در مبارزات علیه گروه تروریستی داعش «ناچیز» بوده هست.

بنا بر گفته خبرنامه «تاس»، این ارزیابی وزارت دفاع روسیه را «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی این وزارتخانه در واکنش به بیانیه اخیر «مایکل فالون» وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد.

بر اساس این گفته، فالون پیشتر در مصاحبه‌ای گفته بود: «بریتانیا نقش مهمی در عملیات مبارزه با داعش از سال ۲۰۱۴ تا کنون داشته هست و این گروه را از دروازه‌های بغداد دور کرده و به آستانه شکست در رقه رسانده هست».

کوناشنکوف در پاسخ به این اظهارات گفت: «در حالیکه نیروهای ارتش سوریه به پشتیبانی نیروهای هوایی روسیه برای شکست داعش در سوریه مبارزه می‌کردند، به یکباره اعلام شد که طی تمام این سال‌ها، انگلیس به ما در نابودی تروریست‌ها در پشت صحنه کمک کرده هست».

وی ادامه داد: «در این میان باید این سوال را مطرح کرد که نیروهای مسلح انگلیس کجا بودند آن زمان که داعش تقریبا یک سوم از خاک عراق را و تقریبا تمام خاک سوریه را در اواسط سال ۲۰۱۵ میلادی بلعیده بود؟»

سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین گفت: «وزیر دفاع انگلیس گفته کرده که نیروی هوایی سلطنتی انگلیس حدود هزار و ۵۰۰ عملیات هوایی علیه داعش در عراق و سوریه از سال ۲۰۱۴ میلادی انجام داده هست. در حالیکه نیروهای هوایی روسیه تا کنون ۹۹ هزار حمله هوایی دقیق و نقطه‌زن علیه تروریست‌ها صرفا در سوریه انجام داده هست».

وی ادامه داد: «اگر با این آمار، مشارکت بریتانیا در مبارزات ضدداعش «غیرقابل برآورد» توصیف شود، به دلیل حجم بالای تلاش های این کشور نبوده بلکه صرفا به دلیل ناکافی و ناچیز بودن این سهم هست».

آخر مطلب/.


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما