• تاریخ : ۲۵ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : فاطمی

به گفته خبرنگار خبرنامه فارس در تاشکند، وزارت فرهنگ و کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان و بانک توسعه و بازسازی اروپا در مورد گسترش همکاری‌های متقابل در زمینه گردشگری یادداشت تفاهمی امضا کردند.

ازبکستان نخستین کشوری هست که بانک توسعه و بازسازی اروپا برای اجرای طرح‌های مشترک در زمینه گردشگری و میراث فرهنگی انتخاب کرده هست.

این یادداشت تفاهم تأمین مالی طرح‌های توسعه زیربنایی، حفظ، اداره و بهره برداری از آثار تاریخی و همچنین پیشبرد گردشگری فرهنگی را در نظر دارد.

بر اساس توصیه‌های انستیتوی «اسمیتسونوف» آمریکا و سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد، برنامه جامع توسعه گردشگری «خیوه» و استان «خوارزم» را تدوین خواهد کرد.

امضای یادداشت تفاهم همکاری در بانک توسعه و بازسازی اروپا در «لندن» در چارچوب میزگردی با موضوع «گردشگری پایدار و بازرگانی در میراث فرهنگی: ستیزه جویی‌‎ها و امکانات» برگزار شد.

ازبکستان در سال ۱۹۹۲ میلادی به بانک توسعه و بازسازی اروپا پیوست و در ماه می سال ۱۹۹۳ میلادی در شهر «تاشکند» نمایندگی این بانک افتتاح شد.

بانک توسعه و بازسازی اروپا تاکنون به دولت ازبکستان و شرکت‌های خصوصی برای اجرای ۵۵ طرح معادل ۹۰۰ میلیون یورو وام داده هست.

آخر مطلب/ح

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما