• تاریخ : ۱۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : فاطمی

به گفته خبرنامه فاطمی، اوسیانو کروز، کمک مربی تیم ملی فوتبال درباره اهمیت برگزاری مرحله نخست تمرین تیم ملی در تهران به سایت رسمی فدراسیون فوتبال گفت: مرحله نخست تمرین تیم ملی بخش بسیار مهمی از کار ما بود. در واقع در این کمپ این فرصت را داشتیم تا از لحاظ جسمانی، تکنیکی و تاکتیکی بازیکنان داخلی تیم ملی را به منظور حضوری پرقدرت در رقابت‌های جام جهانی آماده کنیم. ضمن اینکه بازیکنان این موضوع را درک کردند که برگزاری این اردو بسیار حائز اهمیت هست و آنها می‌توانند برای حضورشان در تیم ملی مبارزه کنند.

وی درباره ارزیابی از عملکرد بازیکنان در این مرحله  از اردو اظهار داشت: در این مرحله از اردو، بازیکنان تعهد و کیفیت خود را نشان داده و تأیید کردند که شایستگی حضور در تیم ملی را دارند. همانطور که کی‌روش اعلام کرد، درهای تیم ملی روی بازیکنانی که بهتر هستند و می‌توانند سطح تیم ملی را بالا ببرند، باز هست. در واقع بازیکنان مهارت‌های خود را افزایش می‌دهند و در نهایت این تیم ملی هست که از این برنامه، منفعت خواهد برد.

کمک مربی تیم ملی در خصوص اینکه چه انتظاراتی از بازی دوستانه مقابل توگو دارد، خاطرنشان کرد: ما ابتدا با بازی مقابل توگو با بازیکنان آفریقایی و سپس یک دیدار دوستانه با تیم ملی روسیه که یک تیم اروپایی هست، مواجه می‌شویم. انجام دیدار دوستانه مقابل توگو، دقیقاً همان شرایطی هست که ما به دنبالش بودیم. در واقع برگزاری این دیدار تدارکاتی این فرصت را به جهت مواجهه با بازیکنانی که از نظر جسمانی قوی  و سرعتی هستند، به ملی‌پوشان می‌دهد و در نهایت پس از قرعه کشی رقابت‌های جام جهانی، با تیم‌هایی که از لحاظ تیمی به توگو نزدیک هستند، مواجه می‌شویم. ما می‌خواهیم تجربه بازیکنان‌مان را مقابل این نوع رقبای آفریقایی افزایش دهیم.

کروز ادامه داد: به نظر می‌آید آدبایور مصدوم هست، اما توگو بازیکنان سطح بالایی که تجربه بازی در لیگ‌های اروپایی را دارند، در تیم خود دارد. بازیکنانی نظیر “ببو” که در هانوفر آلمان و” ژنه” که در ختافه اسپانیا بازی می‌کند. “دسسی” در متس توپ می‌زند و مشخصاً آنها با مهمترین مربی‌های فوتبال آفریقا نظیر “کلود لو روی” با تجربه که نقش مهمی در هدایت تیم‌هایی مانند کامرون، سنگال، غنا و کنگو را داشته هست، کار کرده‌اند.

وی درباره برگزاری دیدار دوستانه برابر روسیه افزود: ملی‌پوشان ایران با بازیکنان سطح بالای اروپایی مواجه می‌شوند و در واقع با تیمی که میزبان جام جهانی هست، به رقابت می‌پردازند. در واقع ما نه تنها نیاز به کیفیت بازی در این سطح داریم بلکه بازیکنان‌مان این فرصت را به دست می‌آورند تا با فضای جام جهانی بیشتر آشنا شوند.

کروز در پاسخ به این سؤال که آیا برگزاری بازی دوستانه مقابل توگو و روسیه شروع دوباره تیم ملی و تمرکز بعد از صعود به جام جهانی هست، گفت: ارزیابی مطلوبی از صعودمان به جام جهانی داشتیم، اما باید بگویم دقیقاً این همان شروع دوباره هست. ما کاملاً با یک سطح متفاوت مواجه می‌شویم و باید قدم دیگری برداریم و به کارمان حتی بهتر و سخت‌تر از گذشته در راه آماده‌سازی‌مان ادامه دهیم.

آخر مطلب/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما