• تاریخ : ۶ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : فاطمی

به گفته گروه بین الملل خبرنامه فارس، امروز جمعه هفتمین روز از آغاز حملات ترکیه و تروریستهای ارتش آزاد به شهر عفرین در استان حلب سوریه هست.

گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه که بیشتر عناصر آن کُرد هستند، تأکید کردند که در جریان هفت روز از عملیات موسوم به «شاخه زیتون» در عفرین، ۳۰۸ نفر از نیروهای تُرک و همپیمانان آنها کشته شده‌اند.

خبرنامه اسپوتنیک به نقل از این گروه گفته داد که در جریان عملیات مذکور ۴۳ نفر از نیروهای دموکراتیک و ۵۹ نفر از افراد غیر نظامی کشته شده اند.

به گفته این گروه، در میان افراد کشته شده تُرکیه‌ای و ارتش آزاد ۴ افسر از جمله «أحمد فایز» سرکرده «لواء سمرقند» حضور داشته اند.

این گروه اظهار داشت که حملات کنونی ترکیه در تکمله حملات سابق این کشور هست که داعش در رأس این هرم قرار دارد؛ «لذا ترکیه در پی آن هست که از رهگذر حمله به نیروهای ما، روح تازه ای به پیکر این گروه که در آستانه نابودی هست، بدمد».

نیروهای دموکراتیک همچنین تأکید کردند که در برابر این حملات دست بسته نخواهند بود و با شجاعت وظایف خویش را انجام خواهند داد.

به گفته این گروه، با وجود اینکه ترکیه از همه ابزارهای نظامی، سلاحهای ناتو، خوردوهای زرهی و تانکهای آلمانی برای «از بین بردن ملت ما استفاده میکند، ولی نتوانسته اند در عرصه میدانی پیروزی حقیقی کسب کند».

برخی از منابع خبری تُرکیه‌ای با انتشار تصاویری اعلام کردند که روز گذشته تجهیزات نظامی زیادی از سوی ترکیه به مرزهای سوریه فرستاده شده هست.

خبرنامه آناتولی گفته داد که ۲۰۰ سرباز از نیروهای ویژه ترکیه که تجربه های بالایی در اجرای مأموریت در داخل مناطق مسکونی دارند، به این منطقه عزام شده اند.

 

همچنین چندین عراده تانک از مناطق مختلف ترکیه به منطقه مرزی «هاتای» انتقال داده شده هست.

در همین راستا، «احمد شوقی» نماینده «یگان‌‌های مدافع خلق» روز گذشته اعلام کرد طی درگیری‌ها در عفرین ۱۶ نظامی ترکیه‌ای به اسارت گرفته شده‌اند.

این اتفاق در منطقه «جندیرس» رخ داده و ۴ نفر از اعضای یگان‌های مدافع خلق نیز مفقود شده‌اند. 

آنچه «خودمختاری کُردها در عفرین» نامیده می‌شود نیز با صدور بیانیه‎ای خواستار تأمین امنیت مرزهای سوریه و ترکیه شد

آخر مطلب/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

 

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما